„Minden életkornak megvannak a maga örömei, de ezeket sajnos mindig megkésve ismerjük fel.” (Pablo Picasso)

„A család azt jelenti, megosztjuk egymással a hibáinkat, a tökéletlenségeinket és az érzéseinket, miközben nem szűnünk meg szeretni egymást. De még ha szeretet árad belőlünk, akkor sem vagyunk mindig szeretetre méltók. Ha pedig nem vagyunk tökéletesek, lényeges, hogy meg tudjuk bocsátani önmagunknak és másoknak. Azután másnap reggel elölről kezdünk mindent. Olyan folyamat ez, mint a[…] olvass tovább…” (BernieSiegel)

„Szeretlek, mert ahogy kezed végig simított lelkemen, nem a sok bolond, kicsinyes gyengeségre ügyelt miket lehetetlen nem észrevenni, hanem kibontotta azt a ragyogó szépséget, amit eddig senkinek sem volt türelme felkutatni.” (Roy Croft)

„Egy kapcsolatból olyan súlytalanul kellene leválni, mint ahogy a levelét engedi el a fa, vagyis csak akkor, ha ez már érzelmileg lehetséges. Akkor kezdjen hullani a szirom, ha már bennünk is meghalt a virág.” (Popper Péter)

„Megtanulni élni nem más, mint megtanulni elengedni.” (Buddha)

„A család ereje, akár egy hadsereg ereje, az egymás iránti hűségen áll.” (Mario Puzo)

„Egy paradoxon: mindaz, amibe belekapaszkodok, eltávolodik tőlem és mindaz, amiről le tudok mondani, amit el tudok veszíteni, azt bőségesen visszakapom.” (Sárvári György)

„Rajtad áll, hogy mit látsz meg magad körül, hiszen nézőpontodat magad választod, akár meg is megváltoztathatod. Véleményed irányultsága aszerint formálódik, hogy hogyan akarod megtapasztalni a körülötted lévő világot. Te döntöd el, mit akarsz látni, s azután az a kép fogad, amelyet kiválasztottál.” (Arató Mónika)

„Sokkal könnyebb másokat vádolni, a körülményeket vagy a kondicionálásunkat okolni akkor, ha úgy érezzük, megrekedtünk. Ha azt állítom, hogy nem tehetek semmiről, erőtlen áldozattá teszem magam. Ha tényleg javítani akarok a helyzeten, akkor azon az egy dolgon kell változtatnom, ami fölött valódi hatalmam van – saját magamon.” (Stephen R. Covey)

„Kétféle beszélgetés van. Az egyik, amikor mondom a magamét. Amikor önmagamat akarom érvényesíteni. Szavakkal hatalmat lehet szerezni, olyan világot, amely csakis rólam szól, amelyben én vagyok a fontos: amit én gondolok, én érzek, én élek, én fájok – színjátékot, melyben én vagyok a főszereplő. Aki a magáét mondja: egyedül van. Olyan világban él, ahol senkinek[…] olvass tovább…” (Müller Péter)

„Azok a kifejezések, amelyekkel másokat jellemzünk, keveset mond el róluk, de nagyon sokat rólunk.” (C. Houghton)

„Ha nem látlak a szívemmel, s te engem, remény sincs rá, hogy megértsük egymást.” (Müller Péter)

„Az életnek addig van értelme, amíg az ember szeretetet tud adni, és ami annál is sokszor nehezebb: képes szeretetet elfogadni is. Van, amikor a szeretet apró kis gesztusaink elfogadása nagyobb tett, mint önzetlenül adni. Amikor szeretetet adunk, akkor – mint kezdeményezők – az erő pozíciójában érezzük magunkat, s gyakran nem teszünk mást, mint szolid öntudatossággal[…] olvass tovább…” (Simon András: Szeretetközelben)

„Amit helyesnek tartasz, jobb, ha elengeded, hogy mások is maguktól rájöhessenek a dolgok helyességére, akár másképpen, mint ahogy gondolnád.” (Stephen R. Covey)

„Nem azért szeretlek, aki te vagy, hanem azért aki én vagyok melletted.” (Gabriel Garcia Márquez)

Bajnok Anikó – kapcsolati tanácsadó, coach, tréner

Több mint 15 éve dolgozom tanácsadónként, majd specializálódtam a pár- és családkapcsolatokra. Az üzleti világból a HR és a reklámszakma területén szereztem jelentős tapasztalatokat, vezetőfejlesztő tanácsadóként, illetve trénerként.

Munkámat nagy tisztelettel és odaadással végzem, hiszem, hogy mindenkiben több rejlik annál, mint amennyit el mer hinni magáról. Éppen ezért célom, hogy klienseim az ülések során egy új szemszögből is rálássanak helyzetükre, ismerjék fel lehetőségeiket, a változás útját, fejlődjön a személyiségük és ez által javuljon életminőségük.

A tanácsadást nem egyszerű problémamegoldásnak, hanem fejlesztő eszköznek tekintem. Olyan biztonságos terepet biztosítok klienseim számára, ahol fájdalom és kudarc nélkül élhetik át a változás lehetséges útjait. Ahhoz, hogy a kliens életében, szokásaiban változás következzen be, minimum 3-4 találkozás szükséges, de van, amikor a helyzet több hónapon át tartó tanácsadási folyamatot igényel, ugyanakkor már az első ülésen megtapasztalja a kliens, hogy milyen jó rendszerezetten átbeszélni a dolgokat.

Mikor van szükség szakmai segítségre, tanácsadóra? Amikor valakinek az életében olyan változás következik be, amit nehezen tud kezelni, esetleg komoly döntés, válaszút előtt áll. Az élet szerintem, örökös változás. A változás lehetőség. Lehetőség arra, hogy kihozzuk a lehető legjobbat az életünkből, s míg felfelé tartunk, élvezni, értékelni tudjuk magát az utat is.

Négy gyermek boldog anyukájaként folyamatosan élem az anyaságot, és mellette a munkámban coachként, kapcsolati tanácsadóként is az aktív és kreatív életre törekszem. A legjobb tanítómester számomra is a tapasztalatokat, fejlődési lehetőségeket bőven kínáló élet, melyet próbálok minél tudatosabban szemlélni és megélni.