„Kétféle beszélgetés van. Az egyik, amikor mondom a magamét. Amikor önmagamat akarom érvényesíteni. Szavakkal hatalmat lehet szerezni, olyan világot, amely csakis rólam szól, amelyben én vagyok a fontos: amit én gondolok, én érzek, én élek, én fájok – színjátékot, melyben én vagyok a főszereplő. Aki a magáét mondja: egyedül van. Olyan világban él, ahol senkinek[…] olvass tovább…” (Müller Péter)

„Annyi kísértés van, hogy lehangolódj. Történik valami, vagy épp nem történik. Bármitől újra el lehet kezdeni félni. De nálad van a hatalom, ha másképp döntesz, ott a pillanatban. Kezedbe veszel egy pozitívkönyvet, adsz egy ölelést, teszel valamit a félelem ellen, a szeretetért. És újra nálad van az Univerzum leghatalmasabb energiája.” (Arató Mónika)

„Ha nem látlak a szívemmel, s te engem, remény sincs rá, hogy megértsük egymást.” (Müller Péter)

„Vízcseppek vagyunk, jelentéktelen szürke kis parányok mind, mindannyian. Néha fent vagyunk, néha lesüllyedünk. Tenger az élet. Mindannyian keresünk mindig, keresünk egy másik vízcseppet a nagy, szörnyű óceánban. Néha megtaláljuk. Összesimulunk egy pillanatra, aztán jön egy hullám és felkap, vagy leránt a mélybe, és mi keresünk, újra tovább.” (Wass Albert)

„A boldogságot nagyon könnyű elhalasztani. Gondolhatod, hogy még ez kell hozzá, meg az kell hozzá. Ha nem kapsz észbe időben, így telik el az élet. A hiány érzékelésében. Vedd észre, hogy mi az, amiért hálás lehetsz már most, és fókuszálj a céljaidra.” (Arató Mónika)

„Nincs tökéletes, probléma nélküli élet, a küzdésmentes jólétben elpuhulna a test, és elbutulna az elme. (…)  Nem azok az életélvezők, akiknek minden dologból a legjobb van, hanem azok, akik a legjobbat tudják kihozni abból, amijük van.” (Bagdy Emőke)

„Ha elölről kezdhetném a gyermeknevelést, fenyegetés helyett festegetésre használnám a kezemet. Példálózás helyett példát mutatnék. Nem siettetném a gyereket, hanem hozzá sietnék. Nem a nagyokost játszanám, hanem okosan játszanék. Komolykodás helyett komolyan venném a vidámságot. Kirándulnék, sárkányt eregetnék, Réten kószálnék, bámulnám a csillagokat. A civakodás helyett a babusgatásra összpontosítanék. Nem erőszakoskodnék a gyerekkel, hanem a[…] olvass tovább…” (DianeLoomans)

„Megtanulni élni nem más, mint megtanulni elengedni.” (Buddha)

„A szeretet két ember között azt jelenti, hogy a másik öröme, jó érzései (…) fontosabb, mint az enyém. A  szeretet lemondást jelent az önző, egocentrikus életvitelről. A szeretet szívesen vállalt áldozatokkal jár utólagos számlabenyújtások, megbánások nélkül. A szeretet – ha már megszűnt is – visszaragyog a múltból, mint az élet legfontosabb ajándéka. Még egyszerűbben: a[…] olvass tovább…” (Popper Péter)

„Mondjuk, az élet az olyan, hogy én itt állok, és millió labda jön felém. Vannak kék labdák, piros labdák, fehér labdák, fekete labdák, mindenféle színű labdák repülnek felém. Ha van egy ideálom, akkor az olyan, mintha azt mondanám, hogy nekem fekete labdák kellenek. S akkor hiába jön felém mindenféle labda, egyik sem kell, várom a fekete labdákat,[…] olvass tovább…” (Feldmár András)

„A család azt jelenti, megosztjuk egymással a hibáinkat, a tökéletlenségeinket és az érzéseinket, miközben nem szűnünk meg szeretni egymást. De még ha szeretet árad belőlünk, akkor sem vagyunk mindig szeretetre méltók. Ha pedig nem vagyunk tökéletesek, lényeges, hogy meg tudjuk bocsátani önmagunknak és másoknak. Azután másnap reggel elölről kezdünk mindent. Olyan folyamat ez, mint a[…] olvass tovább…” (BernieSiegel)

„Azok a kifejezések, amelyekkel másokat jellemzünk, keveset mond el róluk, de nagyon sokat rólunk.” (C. Houghton)

„A szeretet: Ha igazán feltételek és irányítási vágy nélkül szeretünk valakit, azzal állandóságot, biztonságérzetet nyújtunk neki, megerősítjük azonosságtudatát, növeljük a biztonságérzetét, javítjuk önértékelését. Megadjuk neki azt a szabadságot, hogy belső erkölcsi parancsait kövesse, ahelyett, hogy a körülményeire és korlátaira reagálna.” (Stephen R. Covey)

„Semmi nem érkezik idejében, semmit nem ad az élet akkor, amikor felkészültünk reá. Sokáig fáj ez a rendetlenség, ez a késés. Azt hisszük, játszik velünk valaki. De egy napon észrevesszük, hogy csodálatos rend és rendszer volt mindenben … Két ember nem találkozhat egy nappal sem előbb, csak amikor megértek e találkozásra … Megértek, nem éppen[…] olvass tovább…” (Márai Sándor: Eszter hagyatéka)

„Rajtad áll, hogy mit látsz meg magad körül, hiszen nézőpontodat magad választod, akár meg is megváltoztathatod. Véleményed irányultsága aszerint formálódik, hogy hogyan akarod megtapasztalni a körülötted lévő világot. Te döntöd el, mit akarsz látni, s azután az a kép fogad, amelyet kiválasztottál.” (Arató Mónika)

Családokat érintő tanácsadás

Családi krízisek

A családi tanácsadás során a beszélgetés segít tudatosítani és módosítani azokat a hibás kommunikációs- és viselkedésmódokat, amik a párkapcsolati vagy családi gondokat okozzák. Ha az egyén tünete mögött a családi viszonyokban, kommunikációban kialakult probléma áll, akkor célszerű szakemberhez fordulni. A tanácsadás során a hangsúly a családi kapcsolatok feltérképezésén és formálásán van. A családi kapcsolatok és kommunikáció rendezése által a családtagok egyéni problémái oldódnak, vagy teljesen megszűnnek.

Mi állhat a családi problémák hátterében? 

Lehet romboló hatású pld. a szülői modell hiánya, vagy a hibás szülői minták átvétele. A család belső működése, a különböző otthonról hozott szerepek, sztereotípiák, beállítódások, a családtagok érdek ellentétei, a különböző felfogások a család működését illetően – mint gyermeknevelés, problémamegoldás, erkölcsi kérdések -, mind konfliktusokhoz vezetnek.

A kapcsolatok 60-70%-a megmenthető tanácsadással. A kapcsolati tanácsadás elmélyíti önmagunk és családtagjaink megismerését, segít feltárni a konfliktusok gyökerét s a folyamat során egy olyan kommunikációs mód elsajátítására is sor kerül, amit a család tagjai egész további életükben sikerrel alkalmaznak.

A családot érintő szolgáltatásaim:

  • egyéni tanácsadás
  • kapcsolati tanácsadás
  • gyereknevelési tanácsadás
  • konfliktuskezelő tanácsadás
  • életvezetési tanácsadás

Mikor javasolt szakemberhez fordulni szülőként?

  • Ha bizonytalannak érzik magukat, kilátástalannak ítélik helyzetüket.
  • Ha kisgyermekkori problémákkal küzdenek (hiszti, nehezen irányítható viselkedés, ellenálló viselkedés, szobatisztaság kialakulása, elalvás körüli nehézségek.)
  • Ha komoly gondot okoz gyermeke közösségbe kerülése vagy egyik közösségből másikba való áthelyezése.
  • Ha úgy érzi, nem tud megfelelő korlátokat szabni gyermekének, bizonytalan a büntetés/jutalmazás helyességét illetően.
  • Ha gyermekeit túlzott testvérféltékenység jellemzi.
  • Ha szülőként úgy érzik, nem tudnak eleget kamasz gyermekük hétköznapjairól, viselkedésével nem nagyon tudnak mit kezdeni, magatartása általában nehezen kezelhető.
  • Ha gyermeke viselkedése, hangulata, szokásai hirtelen megváltoztak.
  • Ha gyermeke és az Ön kapcsolata megromlott és ezen változtatni szeretne.
  • Ha baleset, haláleset, terhesség történt, vagy rendszeresen késik (iskolából, otthonról).
  • Amikor szembeszáll, szemtelen, rendszeresen hazudozik, letagad.
  • Ha gyermeke kimaradozik valós magyarázat nélkül.
  • Tartós tanulási zavar, magatartászavar, iskolakerülés, rossz társaságba csöppenés esetén.
  • Mikor elhanyagolja a kötelezettségeit, rossz hírek érkeznek az iskolából, ismeretlen helyekre jár.
  • Amikor nagy döntésre készülnek: felvételi, költözés, válás.
  • Gyermeknél felbukkanó, orvosilag nem magyarázható vagy kezelhető tünet.

Felvilágosítás és időpont egyeztetés:
Tel.: +36/70-380-3634
email: bajnok.aniko@parkovacs.hu