„A szeretet: Ha igazán feltételek és irányítási vágy nélkül szeretünk valakit, azzal állandóságot, biztonságérzetet nyújtunk neki, megerősítjük azonosságtudatát, növeljük a biztonságérzetét, javítjuk önértékelését. Megadjuk neki azt a szabadságot, hogy belső erkölcsi parancsait kövesse, ahelyett, hogy a körülményeire és korlátaira reagálna.” (Stephen R. Covey)

„Kétféle beszélgetés van. Az egyik, amikor mondom a magamét. Amikor önmagamat akarom érvényesíteni. Szavakkal hatalmat lehet szerezni, olyan világot, amely csakis rólam szól, amelyben én vagyok a fontos: amit én gondolok, én érzek, én élek, én fájok – színjátékot, melyben én vagyok a főszereplő. Aki a magáét mondja: egyedül van. Olyan világban él, ahol senkinek[…] olvass tovább…” (Müller Péter)

„Minden változik, elmúlik és helyet ad valami másnak. Leggyötrőbb helyzeteinket is észrevétlenül feloldja az idő. A pánik és főként a depresszív hangulat sokszor abból a hamis tudatból keletkezik, hogy a jelen  mindörökre megmarad, a jövőnk olyan lesz, mint a múltunk. A pillanat kudarcát, szégyenét, megfosztottságát elmúlhatatlannak érezzük, úgy gondoljuk, hogy így nem lehet élni. Ilyenkor[…] olvass tovább…” (Popper Péter)

„A kikényszerített viszonzás, vagyis „én mindig..de te soha” nem működik. Az, hogy én teszek érted valamit, ami jó neked, nem jelentheti azt, hogy te is köteles vagy velem valami jót tenni, hacsak nem állapodtunk meg előre. Az ajándék, az ajándék. Lasszóval nem lehet ajándékot begyűjteni. Ha valamire vágysz, akkor kérjél! De ne tedd kérésed kényszerré![…] olvass tovább…” (PattyHowell, Ralph Jones)

„Ha a gyermek, aki egykor voltunk, ma megkérdezne, mi volt életünk legfontosabb tanulsága – mit mondanánk el neki, és cserébe mire döbbennénk rá mi magunk?” (Ismeretlen)

„Amikor úgy érezzük, hogy elakadtunk és zűrzavar uralkodik körülöttünk, a legjobb háttérbe lépni egy kicsit, időt szánni a gondolkodásra, és emlékezetünkbe idézni a végcélt: Valójában mitől leszünk boldogok? Aztán ezek alapján fogjuk újrafogalmazni, mi a legfontosabb számunkra.” (Buddha)

„A család azt jelenti, megosztjuk egymással a hibáinkat, a tökéletlenségeinket és az érzéseinket, miközben nem szűnünk meg szeretni egymást. De még ha szeretet árad belőlünk, akkor sem vagyunk mindig szeretetre méltók. Ha pedig nem vagyunk tökéletesek, lényeges, hogy meg tudjuk bocsátani önmagunknak és másoknak. Azután másnap reggel elölről kezdünk mindent. Olyan folyamat ez, mint a[…] olvass tovább…” (BernieSiegel)

„Ezért mindig nehéz élni, mert minden alkalommal, amikor valamire igent mondunk, akkor számtalan dologra mondunk nemet. Hiszen egyszerre csak egy dolgot valósíthatunk meg.” (Feldmár András)

„Vízcseppek vagyunk, jelentéktelen szürke kis parányok mind, mindannyian. Néha fent vagyunk, néha lesüllyedünk. Tenger az élet. Mindannyian keresünk mindig, keresünk egy másik vízcseppet a nagy, szörnyű óceánban. Néha megtaláljuk. Összesimulunk egy pillanatra, aztán jön egy hullám és felkap, vagy leránt a mélybe, és mi keresünk, újra tovább.” (Wass Albert)

„A te dolgod nem az, hogy a szerelmet kutasd, csupán annyit kell tenned, hogy megkeresel minden akadályt önmagadban, melyeket az útjába állítottál.” (Rumi)

„Nincs tökéletes, probléma nélküli élet, a küzdésmentes jólétben elpuhulna a test, és elbutulna az elme. (…)  Nem azok az életélvezők, akiknek minden dologból a legjobb van, hanem azok, akik a legjobbat tudják kihozni abból, amijük van.” (Bagdy Emőke)

„Szülőként is gyakran kerülünk olyan helyzetbe, amikor gyermekeink úgy érezhetik, hogy számunkra nem ők, hanem a feltételhez kötött elvárásaink a fontosabbak. Válaszként ilyenkor kérlelhetetlen küzdelembe kezd a gyerek is, küzd a jogáért, hogy megőrizhesse saját személyiségét, egyéniségét, hiszen a feltétel nélküli szeretet vágyja.” (Stephen R. Covey)

„Egy idő után megtanulod a finom különbségtételt a kézfogás, és az önfeláldozás között… És megtanulod, hogy a vonzalom nem azonos a szerelemmel, és a társaság a biztonsággal… És kezded megérteni, hogy a csók nem pecsét, és a bók nem esküszó… És hozzászoksz, hogy emelt fővel és nyitott szemmel fogadd a vereséget: a felnőtt méltóságával, nem pedig[…] olvass tovább…” (Shoffstl, Veronica A.)

„A boldogságot nagyon könnyű elhalasztani. Gondolhatod, hogy még ez kell hozzá, meg az kell hozzá. Ha nem kapsz észbe időben, így telik el az élet. A hiány érzékelésében. Vedd észre, hogy mi az, amiért hálás lehetsz már most, és fókuszálj a céljaidra.” (Arató Mónika)

„Amikor nagy csalódás ér bennünket, azt hisszük, itt a világ vége. Holott lehet, hogy épp egy nagy kaland veszi kezdetét.” (Buddha)

Párkapcsolati tanácsadás

Párkapcsolati krízisek

A tanácsadások során pároknak, egyéneknek segítek abban, hogy megértsék kapcsolatuk alapját, tudatosítsák, kapcsolatukban mik az alapvető összetartó erők, a párok megoldják konfliktusaikat és egyben megerősítsék kapcsolatukat.
A kapcsolatot érintő tanácsadás segít megismerni önmagunkat, felismerni a kapcsolatban rejlő erőforrásokat, elakadásokat, míg krízishelyzetben hozzásegíthet egy jól megalapozott döntés meghozatalához.

A legtöbb nagyon szépen induló kapcsolat gyakran azért jut zátonyra, mert a felek nem tudnak egymással kommunikálni. Képtelenek egymással megosztani gondolataikat, félelmeiket, indulataikat. Sokan, másoknak szánt indulatokat vezetnek le párjukon. Nem tudják egymásnak elmondani érzéseiket, kívánságaikat, vágyaikat. Nem tudják elismerni a másik erényeit, de erősen kihangsúlyozzák hibáikat. Ezért kimondhatjuk, hogy csak a kellően erős, megfelelően karbantartott kapcsolat állja ki az idő próbáját, és viseli el az élet kihívásait!

Lehetséges zavarok a párkapcsolatban:

  • állandósult veszekedések, félreértések, konfliktusok
  • őszintétlen kommunikáció a kapcsolatban
  • félelem a szabadság elvesztésétől, az elköteleződéstől, a felelősségvállalástól, az intimitástól, az érzelmek kinyilvánításától
  • függőség a partnertől, önállótlanság, kiszolgáltatottság
  • „úgy érzem, mindig kihasználnak” – egyenrangú kapcsolat hiánya
  • elég jó nő/férfi vagyok? – általános önbizalomhiány
  • női és férfi szerepek tisztázatlansága, a társában apát/anyát keres?
  • elmúlt a szerelem, hogyan tovább?
  • bizalmatlanság a kapcsolatban
  • egy harmadik szereplő felbukkanása
  • kóros féltékenység
  • elmagányosodva egy kapcsolatban, félelem a csalódástól
  • a “vele vagy  nélküle” dilemma, döntés előtt állok
  • válás előtt – válás után
  • gyermekvállalás, vagy annak nehézségei, esetleg gyermek elvesztése
  • megfáradt fiatal szülők, a párkapcsolati egyensúly még nem állt vissza
  • krízishelyzetek feldolgozatlansága
  • elhúzódó gyász
  • távkapcsolati problémák
  • munkahelyi stressz, túlterheltség, túlzott szerepmegfelelés.

Ezeket a problémákat nem kell feltétlenül fenyegetőnek tekinteni, hiszen épp ezek közösen történő megoldásai adnak lehetőséget a párkapcsolat elmélyítésére, fejlődésére. A párkapcsolatok 60-70%-a megmenthető tanácsadás segítségével. A kapcsolati tanácsadás elmélyíti önmagunk és párunk megismerését, segít feltárni a konfliktusok gyökerét s a folyamat során egy olyan kommunikációs mód elsajátítására is sor kerül, amit a pár tagjai egész további életükben sikerrel alkalmaznak.

Párokat érintő szolgáltatásaim:

  • egyéni tanácsadás
  • párkapcsolati tanácsadás
  • konfliktuskezelő tanácsadás
  • erőszakmentes kommunikáció
  • felkészülés az egybekelésre, elkötelezett házasság
  • gyásztanácsadás
  • mediáció
  • életvezetési tanácsadás

A párkapcsolati tanácsadás segít helyreállítani, megérteni a kapcsolatot, vagy segít meghozni azt az elhatározást, hogy a szakítás mindkét félnek megfelelőbb választást is jelenthet.

Felvilágosítás és időpont egyeztetés:
Tel.: +36/70-380-3634
email: bajnok.aniko@parkovacs.hu