„Szeretlek, mert ahogy kezed végig simított lelkemen, nem a sok bolond, kicsinyes gyengeségre ügyelt miket lehetetlen nem észrevenni, hanem kibontotta azt a ragyogó szépséget, amit eddig senkinek sem volt türelme felkutatni.” (Roy Croft)

„Mondjuk, az élet az olyan, hogy én itt állok, és millió labda jön felém. Vannak kék labdák, piros labdák, fehér labdák, fekete labdák, mindenféle színű labdák repülnek felém. Ha van egy ideálom, akkor az olyan, mintha azt mondanám, hogy nekem fekete labdák kellenek. S akkor hiába jön felém mindenféle labda, egyik sem kell, várom a fekete labdákat,[…] olvass tovább…” (Feldmár András)

„Amikor úgy érezzük, hogy elakadtunk és zűrzavar uralkodik körülöttünk, a legjobb háttérbe lépni egy kicsit, időt szánni a gondolkodásra, és emlékezetünkbe idézni a végcélt: Valójában mitől leszünk boldogok? Aztán ezek alapján fogjuk újrafogalmazni, mi a legfontosabb számunkra.” (Buddha)

„Nem azért szeretlek, aki te vagy, hanem azért aki én vagyok melletted.” (Gabriel Garcia Márquez)

„Amikor nagy csalódás ér bennünket, azt hisszük, itt a világ vége. Holott lehet, hogy épp egy nagy kaland veszi kezdetét.” (Buddha)

„Egy ember nem akkor vall kudarcot, amikor legyőzik, hanem akkor, ha feladja.” (Richard M. Nixon)

„Szülőként is gyakran kerülünk olyan helyzetbe, amikor gyermekeink úgy érezhetik, hogy számunkra nem ők, hanem a feltételhez kötött elvárásaink a fontosabbak. Válaszként ilyenkor kérlelhetetlen küzdelembe kezd a gyerek is, küzd a jogáért, hogy megőrizhesse saját személyiségét, egyéniségét, hiszen a feltétel nélküli szeretet vágyja.” (Stephen R. Covey)

„Kétféle beszélgetés van. Az egyik, amikor mondom a magamét. Amikor önmagamat akarom érvényesíteni. Szavakkal hatalmat lehet szerezni, olyan világot, amely csakis rólam szól, amelyben én vagyok a fontos: amit én gondolok, én érzek, én élek, én fájok – színjátékot, melyben én vagyok a főszereplő. Aki a magáét mondja: egyedül van. Olyan világban él, ahol senkinek[…] olvass tovább…” (Müller Péter)

„A kikényszerített viszonzás, vagyis „én mindig..de te soha” nem működik. Az, hogy én teszek érted valamit, ami jó neked, nem jelentheti azt, hogy te is köteles vagy velem valami jót tenni, hacsak nem állapodtunk meg előre. Az ajándék, az ajándék. Lasszóval nem lehet ajándékot begyűjteni. Ha valamire vágysz, akkor kérjél! De ne tedd kérésed kényszerré![…] olvass tovább…” (PattyHowell, Ralph Jones)

„A szeretet: Ha igazán feltételek és irányítási vágy nélkül szeretünk valakit, azzal állandóságot, biztonságérzetet nyújtunk neki, megerősítjük azonosságtudatát, növeljük a biztonságérzetét, javítjuk önértékelését. Megadjuk neki azt a szabadságot, hogy belső erkölcsi parancsait kövesse, ahelyett, hogy a körülményeire és korlátaira reagálna.” (Stephen R. Covey)

„Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.” (Gandhi)

„Annyi kísértés van, hogy lehangolódj. Történik valami, vagy épp nem történik. Bármitől újra el lehet kezdeni félni. De nálad van a hatalom, ha másképp döntesz, ott a pillanatban. Kezedbe veszel egy pozitívkönyvet, adsz egy ölelést, teszel valamit a félelem ellen, a szeretetért. És újra nálad van az Univerzum leghatalmasabb energiája.” (Arató Mónika)

„Ezért mindig nehéz élni, mert minden alkalommal, amikor valamire igent mondunk, akkor számtalan dologra mondunk nemet. Hiszen egyszerre csak egy dolgot valósíthatunk meg.” (Feldmár András)

„Az, amitől félünk önmagunkban, csak a szeretetünkre vágyik.” (MarshaSinetar)

„Azok a kifejezések, amelyekkel másokat jellemzünk, keveset mond el róluk, de nagyon sokat rólunk.” (C. Houghton)

Életközepi krízisek

Az aranykor nehézségei

Sokszor tapasztaljuk, hogy már éppen, amikor akár minden rendben lehetne, hiszen felépítettük karrierünket, családi, baráti kapcsolataink nagyvonalakban rendben vannak, anyagilag, egzisztenciálisan rendezett körülmények között élünk, mégis egy szinte érthetetlen krízis veszi úrrá magát rajtunk. Mindennap ugyanazzal a rutinnal éljük életünket, család, munkahely, otthon, szinte nincs már kihívás, nincsenek új célok, úgy érezhetjük nincs már hova fejlődni.

Ugyanakkor az idő múlásával szembesülünk az első külső, belső változással, melynek során tapasztalhatjuk, hogy a testünk, szellemünk megváltozik. Ilyenkor gyakran kétségbeesett lépésekkel harcolnánk az idővel, ami bizonytalanná, feszültté, reményvesztetté tehet bennünket. Ráadásul ugyanerre az időszakra jellemző a gyermekek önállósulása, kirepülése, vagy akár a szülők elvesztése. Az elkeseredés érzését az még jobban fokozhatja, ha az előzetesen kitűzött életcélok részben vagy egészben még beteljesületlenek, vagyis elhatalmasodik az az érzés és a vele járó csalódás, hogy „azt hittem, hogy ekkorra már máshol tartok”. Ezen problémák megoldásához új öndefinícióra, új célokra, újfajta elköteleződésekre van szükségünk, bizonyos helyzetek átkeretezésével, új szerepek megtalálásával, új feladatok definiálásával lehetünk úrrá rajtuk.

Milyen helyzetekben érdemes szakemberhez fordulni?

  • a hosszú párkapcsolat frissítésre szorul
  • elhidegülés, elmagányosodás a párkapcsolatban, „már semmi sem a régi”
  • “vele vagy  nélküle” dilemma
  • „semmi sem motivál”, örömtelen, céltalan élet
  • „nem leszek már fiatalabb” – önbizalomhiány
  • „elértem, amit akartam?” – életközepi válság
  • gyerekek kirepülése – kiüresedett kapcsolat
  • „hogyan lehetek értékes?” – nyugdíjaskor
  • karrierváltás, karrier tanácsadás szükségessége
  • betegségekkel való szembenézés
  • gyász, veszteségek feldolgozása

Ehhez kapcsolódó szolgáltatásaim:

  • egyéni tanácsadás
  • kapcsolati tanácsadás
  • konfliktuskezelő tanácsadás
  • gyásztanácsadás
  • állásinterjúra felkészítés
  • karrier tanácsadás
  • életvezetési tanácsadás

Felvilágosítás és időpont egyeztetés:
Tel.: +36/70-380-3634
email: bajnok.aniko@parkovacs.hu